7.08.2010

XIII strzelanie o tytuł KRÓLA

XIII strzelanie o tytuł KRÓLA przebiegało przy wyjątkowo przyjaznej pogodzie. Po zbiórce gości i naszych braci przemaszerowaliśmy z orkiestrą przez miasto do Kościoła. Mszę św. w intencji ustępującego Króla Stefana , wszystkich braci i ich rodzin odprawił nasz kapelan Ks.Prałat Zdzisław Wirwicki. Po Mszy św. przemarszem z orkiestrą wróciliśmy na miejsce zbiórki - Targowisko.
Do strzelania o tytuł Króla KBS Brusy 2010 stanęło 12 braci. Kur spadł ostatecznie w 16 kolejce ( długo wisiała na gwoździu drobna część kura) za sprawą brata Józefa Łangowskiego. Marszałkami zostali brat Ziółtkowski Rafał i Musolf Stanisław.
Intronizacja i przekazanie łańcucha odbyło się w obecności Prezesa Okręgu Pomorskiego Tomasza Winieckiego. Eks Królowa Maria przekazała klejnot nowej Królowej - Felicji.
Nowy król brat Józef Łangowski przyjął przydomek - ŻYWICIEL. Następnie wszyscy samochodami przejechaliśmy do Celestatu. Tam Król serwował do woli , dobre schłodzone piwo. Pierwszy głód zaspokoić było można chlebem ze smalcem i mało -solnymi ogórkami przygotowanymi tradycyjnie przez Kanclerza brata Mariana Wróblewskiego. Później na stołach pojawiło się mnóstwo innego dobrego jadła.
Podczas biesiady Tarczę Sponsora brata Stanisława Musolfa zdobył brat Małka Jerzy z SBK Czarne , drugi był Zdyb Jan z Czarnego a trzeci brat Zbigniew Mikler z KBS Brusy.
Kolejną edycję strzelania o Puchar Przechodni "Kulę Armatnią" zwyciężył brat Ziółtkowski Rafał , drugi był Stefan Skwierawski i trzeci brat Tadeusz Bednarski z Czarnego.
Król Józef - ŻYWICIEL do późnych godzin dbał o gości i braci aby jadła , piwa nie zabrakło.
Kolejne strzelanie o tytuł Króla KBS Brusy przewidujemy na dzień 6.08.2011.

 

GALERIA (kliknij by powiekszyc)
ZOBACZ - GALERIA FOTO


 

20.01.2010

święto PATRONA

Zgodnie z tradycją corocznie 20 stycznia Bracia Kurkowi Okręgu Pomorskiego spotykają się w dniu swojego patrona św. Sebastiana i uczestniczą w uroczystej Mszy św.
W tym roku organizacja spotkania przypadła braciom ze Starogardu Gdańskiego.
Przed Mszą św. mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Diecezjalnego i przepięknej Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.
Mszę św. sprawował ks. Biskup Jan Bernard Szlaga. Na zakończenie poświęcony został, ufundowany staraniem Bractw Kurkowych Sztandar Okręgu Pomorskiego. Następnie w refektarzu Collegium Marianum wszyscy uczestnicy zjedli smaczny obiad.
Z naszego Bractwa w uroczystości uczestniczyło 10 osób.
Kolejne święto patrona 20 stycznia 2011 organizuje Bractwo Kurkowe w Kościerzynie.

 

GALERIA (kliknij by powiekszyc)
ZOBACZ - GALERIA FOTO


 
   
 

 09.01.2010

BAL KRÓLEWSKI

Jak zawsze, już po raz dwunasty w pierwszą sobotę po święcie Trzech Króli bawiliśmy się  w sali SGR.
Bal rozpoczęliśmy odśpiewaniem kolędy i stosowną modlitwą pod przewodnictwem ks. Michała. Nasz kapelan ks. Prałat Zdzisław Wirwicki złożony bólem rwy kulszowej niestety nie mógł uczestniczyć.
Następnie Król Stefan-Założyciel poprosił wszystkich dotychczasowych królów i wspólnie odpalono armatę na cześć i pamięć Króla  Chojnickiego Andrzeja Justa.
Podczas kolacji przygrywał doskonały Kwartet Smyczkowy Filharmonii Bydgoskiej.
Do tańca porywał wszystkich niezmordowany zespół Witek-Band z Malborka.
Loterię fantową jak zawsze dowcipnie i z humorem  przy pomocy siostry Felicji Łangowskiej i Ewy Goebel prowadził brat Bernard Andrzejczak.
Przed północą podano dwa pieczone daniele ofiarowane przez brata Antoniego Szurleja i doskonale przyrządzone w restauracji brata Stanisława Musolfa.
Po północy serwowano dwa torty: jeden Marszałek Stanisław, drugi Marszałek Zbigniew.
Wszyscy panowie na środku sali odśpiewali tak bardzo lubiane przez braci piesni brackie.
Jedzenia, napojów, pląsów i śpiewu nie brakowało. W doskonałym nastroju wszyscy bawili się do godz. 6 rano.
W podobnym towarzystwie spotkamy się na trzynastym Balu Królewskim 8-go stycznia 2011 roku.

 

GALERIA (kliknij by powiększyć)
ZOBACZ - GALERIA FOTO


 
 

 


 


    Kliknij, aby zamknąć to okno