6.08.2011

XIV strzelanie o tytuł KRÓLA

Tradycyjnie po zbiórce gosci i naszych braci przemaszerowali¶my z targowiska przez miasto do Ko¶cioła. Mszę ¦więtą w intencji ustępującego Króla Józefa - ŻYWICIELA , wszyskich braci i ich rodzin odprawił nasz Kapelan Ks. Prałat Zdzisław Wirwicki.
Po Mszy ¶w. powrócili¶my z orkiestrą na targowisko i rozpoczęło się strzelanie.
Do strzelania o tytuł Króla KBS Brusy 2011 stanęło 13 braci.
Za sprawą 136 strzału w X kolejce Królem został brat Marian Wróblewski - SPOKOJNY.
Jest to już trzeci jego tytuł królewski w historii naszego bractwa.
Pierwszym Marszałkiem został brat Józef Łangowski a drugim brat Zbigniew Mikler.
Po gratulacjach, wystrzałach armatnich i intronizacji nowego Króla , Prezes Okręgu Pomorskiego brat Tomasz Winiecki wręczył w obecno¶ci wszystkich braci i zgromadzonej publiczno¶ci odznaczenia: Krzyż Oficerski braciom- Bronisławowi Pałubickiemu , Wojciechowi Brelskiemu i Leszkowi Turowskiemu, a Krzyż Komandorski bratu Stefanowi Skwierawskiemu.
Kolejną X edycją strzelania o przechodni puchar "KULĘ ARMATNIĄ" wygrał brat Myszko Tomasz KBS Gdynia przed Ryszardem Jurczykiem też KBS Gdynia i Bronisławem Pałubickim KBS Brusy.
Tarczę sponsora ufundowaną przez ustępującego Króla Józefa Łangowskiego zdobyła ... siostra Ewa Hinc zostawiając za sobą Wojciecha Brelskiego , Jerzego Małkę z SBK Czarne i Andrzeja Stankiewicza z Gdyni.
Nowy Król Marian - SPOKOJNY częstował wszyskich zimnym piwem i dobrym jadłem do póżnych godzin.
Kolejne strzelanie o tytuł KRÓLA wyznaczyli¶my na dzień 11 sierpnia 2012.

 

GALERIA (kliknij by powiekszyc)
ZOBACZ - GALERIA FOTO


 

08. 01. 2011r.

BAL KRÓLEWSKI

Jak co roku organizacj± balu z racji przywilejów zajmuje się panuj±cy aktualnie Król Kurkowy Józef Łangowski z małżonk± Felicj± wraz z marszałkami Stanisławem Musolfem i Rafałem Ziółtkowskim. Bal tradycyjnie odbył się w pierwsz± sobotę po ¶więcie Trzech Króli.
Rozpocz±ł się kolęd± odprawian± przez kapelana bractwa ks. Prałata Zdzisława Wirwickiego.
Na parkiecie bawiło się ponad 100 osób. Atrakcj± balu była loteria fantowa prowadzona przez brata Bernarda Andrzejczaka wraz z Ew± Goebel i Alicj± Musolf oraz ¶piewy brackie.
Wspaniałe jadło dopełnił pieczony dzik ustrzelony osobi¶cie i ufundowany przez Króla, a także wielosmakowy tort upieczony staraniem Królowej Felicji. Podczas balu wręczono puchary najlepszym strzelcom bractwa. W 2010 roku najcelniejszym okiem wykazał się Marian Wróblewski , drugi był Stefan Skwierawski, a trzecie miejsce zaj±ł Grzegorz Zielke.
Pl±sy tańce i ¶piewy trwały do białego rana.
Kolejny Bal Królewski 07. 01. 2012 roku

 

GALERIA (kliknij by powiekszyc)
ZOBACZ - GALERIA FOTO


     Kliknij, aby zamkn±ć to okno